קשרי חוץ

סוכנות מודיעין בעלת נציגויות במדינות אחרות או בעלת שותפויות בחו"ל עשויה לתת את המענה המיטבי. קשרי חוץ מפותחים מאפשרים לסוכנות לעקוב אחרי אנשים, סחורות, העברות מידע והתרחשויות אחרות בזמן אמת וללא עיכובים וחששות. בכל מקום יעמוד לשירות הלקוח צוות מקצועי ומיומן המכיר את השטח במדינה הרלוונטית המנוהל במקצועיות ע"י נציג מסוכנות המודיעין המרכזית.

חשוב להבין שגם חקירה שמתחילה כמקומית עשויה בקלות להפוך לבינלאומית. על כן, ההיערכות של סוכנות המודיעין חייבת מראש לקחת בחשבון ניהול אפשרי של החקירה בכל מקום בעולם.

קשרי חוץ מפותחים עשויים להוות תנאי הכרחי לניהול אפקטיבי של חקירות ומעקבים

אנו חיים בעולם דינמי בו כספים מועברים בין חשבונות בנק בלחיצת כפתור, עסקאות נסגרות בטלפון ורכישת כרטיס טיסה יכולה להתבצע דקות ספורות לפני ההמראה. במציאות הזאת קשרי חוץ ושיתופי פעולה עם עמיתים בכל העולם הופכים להיות מכריעים בעבודתה של כל סוכנות מודיעין.

 

במקרה בו לקוח נדרש לעבודה במדינה אחרת, ימצא עצמו הנ"ל מול גוף לא מוכר והתנהלות חשדנית מצד כל הנוגעים בדבר. לעיתים הבדלי השפה ופערי התרבות בין הלקוח למבצע יוצרים מצבים בהם הפעילות גורמת לנזקים בלתי הפיכים. ישנם אף מקרים בהם עבודה מתפרשת על מספר מדינות ויבשות, כך וודאי יש צורך בגוף אחד אשר ירכז את הפעילות בכללותה.