איך מתבצעת חקירה של חוקר פרטי בחו"ל?

חוקר פרטי בחו"ל יכול לפעול במגוון דרכים עבור חברת החקירות בה הוא מועסק. ראשית כל, הוא יכול לבצע את כל הליך החקירה מהבית באמצעות מחשב. ככל שהתקבלו הזמנות עבודה שנושאן – דליית מידע או טיפול בפורצי מחשבים מעבר לים, המעשים שצריך לעשות הם טכנולוגיים, הקשורים למעקב IP אחר עובר העבירה או מושא החקירה. הדבר מתבצע באמצעות הגעה לגיליונות SQL ואחרים מסווגים, והתחקות אחר כתובות IP שיובילו לעובר העבירה הטכנולוגית. הדרך השנייה לטיפול של חוקר פרטי בחו"ל בחקירה היא הטסתו לאתר היעד וחקירת האנשים מעבר לים. נדרש ידע בשפה של מדינת היעד ועל גינוני החיים באותה מדינה, ולכן משרד המעסיק חוקר פרטי בחו"ל תמיד יעדיף חוקר שבקיא במדינה מסוימת על סגנון החיים שלה, ולא רק אדם שבקיא בשפה המדוברת בה.

הגעה למסדי נתונים מעבר לים

ניתנת ליישום או ממשרד החקירות בישראל או באמצעות הגעה לאתר היעד. במסגרת סגנון חקירה זה מגיעים למסדי נתונים של חברות ופרטיים בחו"ל ומעניקים את המידע המבוקש שהזמין הלקוח: סגנון התנהלות מסחרית בחברה מתחרה, סגנון עבודה אחד לעומת משנהו וכד'. בנוסף לריגול תעשייתי מסוג זה, מסדי נתונים משמשים גם לאחסון מידע המופנה ישירות נגד מזמין העבודה, ואם מדובר במתחרה מעבר לים שיש חשד כי כך הדבר, מומלץ לפעול במהרה להשגת המידע ומניעת הפצתו ברבים בכל הדרכים החוקיות העומדות לרשותך.

banner3.jpg

התחקות אחר אדם ספציפי

יצוין כי רוב המעקבים שמתבצעים בצורה זו אינם מתבססים על המחשב, ונדרשת נסיעה של החוקר למדינת היעד. האזרחים עליהם מתבצע מעקב יודעים שהם תחת צילן האפל של חברות החקירות ומשטרות העולם, ולכן הם כנראה יעשו את ההיפך הגמור: ייפטרו מכל עזריהם הטכנולוגיים מהמחשב ועד הטלפון החכם על מנת שלא ניתן יהיה לעשות עליהם איכון. יחד עם זאת, לחברת החקירות יש את השיטות שלה להגעה לאותו נחקר, כמו למשל איתור רגעי הגעה בהם הוא בכל זאת הדליק מכשיר טכנולוגי על מנת שניתן יהיה לעשות לו איכון ולהביא לחשיפת מקום מסתורו.

מסירת המידע ללקוח

המידע נמסר ללקוח על פי אופן הזמנתו על ידו, ללא התערבות חברת החקירות בניהול הלקוח את עניינו. בדרך כלל, במידה והמעקב הוא אחר אדם פרטי הנחשד בפלילים – יעדכן הלקוח את המשטרה בתוצאות חברת החקירות, ובמידה ומדובר במידע ממוחשב כמו כתובת IP של פורץ וכד', ימגן את עצמו הלקוח בהתאם תוך חסימת כתובת ה– IP שלו מלחדור למחשב שוב. מידע בדבר ריגול תעשייתי של חברה מעבר לים ידרוש מהלקוח להגביר את אמצעי הזהירות לשליפת מידע מהעסק או החברה אותם הוא הקים. כך או כך, לקוחות שקיבלו מידע מחברה בה מועסק חוקר פרטי מחו"ל יודעים מה לעשות להבא על מנת להתמגן מתופעות נפסדות מעין אלה, בהן הם נדרשים לסיוע של חברה פרטית.

page1img

אבירם נץ – משרד חקירות בו מועסק חוקר פרטי בחו"ל

המשרד מעסיקו הן כחוקר מחשב מן הארץ והן שולח אותו למשימות איכות מעבר לים בנושאים שונים. המשרד יקבל עבודות על פי הזמנה וישתמש בכלים העומדים לרשותו על מנת להביא לפתרון סוגיות חקירה שונות. יצוין כי המשרד עובד גם לפי כללי משרד המשפטים וגם על פי כללי הרשויות המקבילות בחו"ל אשר אמונות על החקירה הפרטית באותה מדינה. בכך, המשרד אינו מביא לסיבוכו של הלקוח ומוסר לו רק תוצאות שנדלו כחוק, אשר ניתן להוכיח שהן נדלו בצורה זו בלבד.

למידע מקיף על אבירם נץ המספק לכם חוקר פרטי בחו"ל ניתן לפנות למשרד בעמוד זה!